fizjoterapeuta gdańsk

Wykorzystanie masażu w fizjoterapii

Fizjoterapia to niezwykle ważna dziedzina medyczna. Nie każdy możne ten zawód wykonywać. Konieczne jest odpowiednie wykształcenie i predyspozycje. Bycie dobrym fizjoterapeutą to także ciągłe kształcenie i doszkalanie się. Służą do tego różnego rodzaju kursy przeznaczone dla fizjoterapeutów. W tym m.in. kurs masażu, który także jest wykorzystywany w rehabilitacji. Co ważne, stosuje się kilka rodzajów masażu.

Podstawowym typem masażu jest oczywiście masaż klasyczny. Jest to najczęściej stosowany rodzaj masażu, a w pracy fizjoterapeuty to podstawa. Dużo bardziej skomplikowany jest masaż tkanek głębokich. Jego celem jest poprawa ruchomości tkanek miękkich. Jest to bardzo skuteczna forma masażu leczniczego. W fizjoterapii wyróżnić możemy także masaż bańką chińską. Chyba każdy w dzieciństwie spotkał się ze stawianiem baniek. Ten rodzaj masażu wykorzystuje się przede wszystkim w celu poprawy ukrwienia oraz odżywienia tkanek.

To trzy podstawowe rodzaje masażu wykorzystywane w rehabilitacji i każdy fizjoterapeuta powinien je znać i mieć dobrze opanowane. Więcej na temat fizjoterapii i wykorzystywanych w niej rodzajach masażu przeczytamy w sieci. Informacje znajdziemy dzięki wyszukiwarce wpisując takie frazy jak fizjoterapeuta Gdańsk oraz „kurs masażu Gdańsk”. Każdy kto chciałby wykonywać zawód fizjoterapeuty powinien zainteresować się tematem masaży, ponieważ ich wykonywanie będzie podstawową czynnością w pracy.