kurs pilates warszawa

Czym jest pilates?

Pilates z roku na rok staje się coraz popularniejszy. To skuteczna forma treningu rehabilitacyjnego. Dla wielu jednak pilates to wciąż tajemnica. Czym zatem tak właściwie jest?

Na czym polega pilates?

Pilates jest rodzajem treningu fizycznego. Jego zadaniem jest utrzymanie kondycji fizycznej u kontuzjowanych sportowców. Ćwiczenia pomagają im w powrocie do zdrowia. Podstawą treningu pilates jest rozciąganie oraz spinanie i rozluźnianie mięśni. W ćwiczeniach mniej ważne jest tempo i ich intensywność, lecz dokładność w ich wykonywaniu. Intensywność można zwiększać wraz z poprawą kondycji fizycznej. Niezwykle ważny w ćwiczeniach jest oddech. Musi być on synchronizowany z ruchami ciała. Pilates skutecznie pobudza wszystkie mięśnie organizmu. Dlatego bardzo często wykorzystywany jest w procesie fizjoterapii. Fizjoterapeutów wykorzystujących pilates w swojej pracy można znaleźć w sieci. Wystarczy poszukać po frazie „pilates fizjoterapeuta Gdańsk”.

Jak ćwiczyć?

Najlepiej jest trenować 3-4 razy w tygodniu. Trening powinien trwać przynajmniej godzinę. Na trening najlepiej jest się zapisać do siłowni. Tam prowadzony on będzie przez profesjonalnego trenera. W wyszukiwarce wpiszmy kurs pilates Warszawa, aby zapoznać się z informacjami o najbliższych kursach.

Na co wpływa pilates?

Pilates daje ogromne efekty. Przede wszystkim redukuje tkankę tłuszczową, kształtuje figurę, poprawia kondycję fizyczną, łagodzi ból po kontuzji oraz przede wszystkim poprawia samopoczucie.