Pasy na przepuklinę

Przepuklina to nie tylko defekt urody brzucha, ale tak naprawdę dosyć poważny problem medyczny, który pozostawiony sam sobie, bez odpowiedniej interwencji ze strony lekarza, może doprowadzić do poważnych skutków, chociażby takich jak martwica jelit. Kto zatem podejrzewa u siebie przepuklinę, nigdy nie powinien jej bagatelizować.

Sprzęt medyczny dla osób z przepukliną

Jeszcze przed konsultację z lekarzem warto wyposażyć się w pas przepuklinowy https://www.orteo.pl/ortezy-tulowia/pachwinowy-pas-przepuklinowy-z-regulacja-stron-sp-228. Kupić go w sklepach medycznych, zarówno tych stacjonarnych, jak też sprzedających przez internet. Odpowiednio dobrany i założony pas może być pomocą na co dzień, ponieważ wspiera mięśnie brzucha oraz powłoki brzuszne w ich funkcjonowaniu, zapobiegając przesuwaniu się narządów wewnętrznych. Nie można jednak oczekiwać, że pas przepuklinowy wyleczy kogokolwiek z przepukliny. To dobry sprzęt medyczny, jednak mający funkcję bardziej profilaktyczną, a po pojawieniu się przepukliny – wspierającą pacjenta. Nie wyleczy on i nie rozwiąże problemu.

Pasy na przepuklinę

Warto to zaznaczyć, bo wielu pacjentów uważa, że skoro na tu i teraz udało się im poczuć się lepiej, to znaczy, że konsultacja u lekarza, a nawet możliwy zabieg są po prostu zbędne. Trzeba uświadomić sobie, że nie jest to słuszne myślenie. Pas przepuklinowy przyda się jednak również po konsultacji z lekarzem, bo jest on sprzętem dla osób, które mają za sobą zabieg usuwania przepukliny.