Masaż tkanek głębokich – numer jeden na liście szkoleń

W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożone zainteresowanie wszelkiego rodzaju kursami i szkoleniami. Wiele skierowanych jest do młodych fizjoterapeutów. Większość z nich zdaje sobie sprawę z tego, że wiedza, uzyskana podczas studiów, powinna być ciągle rozwijana i poszerzana, choćby ze względu na ogromną odpowiedzialność, którą muszą przyjąć na siebie podczas pracy z nieraz ciężko chorymi pacjentami. Dlatego chętnie podejmują dalszą naukę na specjalistycznych kursach, np. masażu tkanek głębokich.

Z czym związany jest masaż tkanek głębokich?

Masaż tkanek głębokich, zwany powięziowym, jest masażem leczniczym głębokich tkanek miękkich. Podczas terapii wykorzystuje się:
– energizację mięśniową,
– rozluźnianie mięśniowo-powięziowe,
– terapię nerwowo-mięśniową rozładowania punktów spustowych,
– techniki rozluźniania pozycyjnego,
– poizometryczną relaksację.
W masażu tym stosuje się techniki uciskowe przedramionami, łokciami, trakcje oraz techniki strechingu.

Dlaczego kurs masaż tkanek głębokich jest tak popularny

Kursy te rzeczywiście przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie i nic dziwnego. Kursy masażu tkanek głębokich od Movuto.pl jest bowiem skuteczną terapią wielu dolegliwości, towarzyszących współczesnemu człowiekowi. Dlatego też zainteresowani szkoleniem, znajdą na stronach internetowych mnóstwo ofert, a w nich szczegóły dotyczące przebiegu kursu, ilości godzin, terminów, zakresu wiedzy, ceny oraz osób prowadzących. Naprawdę jest w czym wybierać.